Aktivity jaro, léto, podzim:

Jiskřivě zelená údolí, rozkvetlé louky a zalesněné vrcholky hor mají své nepopiratelné kouzlo, které vám bohatě vynahradí chybějící sníh. Okolí Nových Hamrů je jako stvořené pro relaxační procházky i dlouhé celodenní túry. Sportovní možnosti jsou tu téměř neomezené a vy si tak můžete užít fantastickou dovolenou.

 

Pěší turistika:

Přes Nové Hamry vede žlutě značená turistická stezka. Vydáte-li se po ní podél kolejí, dojdete k rozhledně na Tisovském vrchu, v opačném směru vás čeká Pernink. Pokud se ze žluté napojíte na zelenou, budete mít na výběr z obcí Horní Blatná a Nejdek. Ať už dáváte přednost historickým památkám nebo přírodním zajímavostem, v hlubokých krušnohorských lesích si rozhodně přijdete na své.

 

Cyklistika:

Objevujete svět raději na sedle horského kola? Krušné hory jsou díky svému mírně zvlněnému terénu ideální i pro méně zkušené cyklisty. Nudit se tu ale nebudou ani trénovaní sportovci, kteří se mohou vydat po Krušnohorské magistrále na samotný Klínovec, využít sjezdařské tratě z Perninského vrchu. Chcete-li ušetřit čas a zároveň prozkoumat i vzdálenější lokality, můžete v sezóně využít pravidelné dopravy cyklobusů.

 

Horolezení:

Další možností, jak aktivně strávit den v okolí Nových Hamrů, je lezení na skálu. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi nebo volbou vhodného místa, můžete si přímo v obci domluvit doprovod zkušeného instruktora.

Zimní aktivity:

   Krušné hory si v poslední době získávají stále větší přízeň zarytých sněhomilů. A jistě právem. Ačkoli příroda je tu bezpochyby úžasná a podmínky pro lyžování více než příznivé, ve srovnání s jinými českými obry vás jistě překvapí mnohem menší počet turistů. O Nových Hamrech to platí dvojnásob.

   Členové našeho klubu vedou lyžařskou školku a můžeme Vám proto nabídnout nejen ubytování. Informace o našem klubu najdete na https://www.lknh.cz

Lyžování a snowboarding:

V Nových Hamrech si můžete zajezdit celkem na pěti sjezdovkách různé délky a obtížnosti. Kterou si tedy vybrat? Pro úplné začátečníky bude nejvhodnější krátká a mírná sjezdovka zvaná Dětská s převýšením pouhých 15 m. Pokud toužíte po prudším svahu, vyzkoušejte tzv. Velkou sjezdovku, kde se můžete dle libosti vyřádit i při nočním lyžování. Milovníci snowboardingu by si neměli nechat ujít U-rampu na sjezdovce Nad kostelem. V obci je půjčovna sjezdových a běžeckých lyží a snowboardového vybavení - ABC SKI

Běžky:

Pro vyznavače bílé stopy jsou Nové Hamry ideálním útočištěm. Celé Krušnohoří je protkáno sítí běžeckých stop (mapa), které dominuje známá Krušnohorská magistrála, vzdálená jen několik málo kilometrů. Během celé sezóny se pravidelně udržují trasy ve směru Pernink, Rudná, Chaloupky a Jelení, zajímavostí je 3kilometrové kolečko za hotelem Seifert. Záleží tedy jen na vás, jaký si naplánujete výlet.

 

Krytý bazén

Spoustu zábavy a příjemné relaxace si užijete v nově postaveném krytém bazénu o rozměrech 15 x 6 m a s hloubkou 90 - 180 cm. Kvalifikovaný plavčík vám zajistí soukromé hodiny plavání, potápění nebo eskymácké obraty. Za vstupné zaplatí děti 30 Kč, dospělí pak dvakrát tolik. Možnost využití kvalitních welness služeb hotelu Schwarz.